Jäsentiedote 2023

Tässä jäsentiedotteessa on tietoa Beach volley kesästä 2023 ja jäsenille tarjolla olevista eduista.

Kesäkaudella 2023 jatketaan Rauhalahdessa

Rauhalahden kiinteiden biitsikenttien lisäksi alueella on yksi seuran jäsenten käytössä oleva kenttä, jonka tolpat ja verkko säilytetään seuran kopissa. Kyseinen kenttä on seuran jäsenten käytössä vakiovuoroaikataulun mukaisesti. Vakiovuorot seuran kentälle jaetaan kesäkuussa pyyntöjen mukaan (kts. tarkemmat ohjeet alta). Muut kentät ovat sekä Wänäri Cowboysin, että Matkailukeskus Rauhalahden asiakkaiden yhteisessä käytössä siinä järjestyksessä kuin niitä on vapaana. Kaikki kentät tullaan kunnostamaan kenttätalkoissa 15.5.2022 klo 17.30 alkaen (säävaraus). Perinteiseen tapaan kenttätalkoisiin varataan talkoolaisille juomista ja pientä purtavaa.

Seuran jäsenten käytössä on oma koppi, jossa säilytetään yhteisiä tarvikkeita kuten palloja, verkkoja ja kenttien kunnostusvälineet. Koppi sijaitsee Rauhalahden biitsikenttien välittömässä läheisyydessä. Kopin avain löytyy kopin seinustassa kiinni olevasta numerolukkolaatikosta. Numerolukon koodi voidaan antaa jäsenille vasta jäsenmaksun maksamisen jälkeen. 

Jäsenmaksu ja sen maksaminen

Katso lisää täältä Jäsenmaksu 2023

Jäsenedut

 • Kauden alottajaiset kenttätalkoiden yhteydessä
 • Keskarit (miesten viikkokisat keskiviikkoisin)
 • Tirsat (naisten viikkokisat tiistaisin)
 • Vakiovuorot
 • Seuran pallojen ja muiden pelivälineiden käyttö Rauhalahdessa
 • Mahdollisuus tilata seuran jäsenvaatteita tarjoushintaan (asiasta tiedotetaan erikseen)
 • Keskari ja Tirsa finaaliturnaus
 • King ja Queen turnaus
 • Kauden päättäjäise

Vakiovuorot 2023

Seuran omalle kentälle on mahdollisuus varata vakiovuoro 1,5 h 

 • ma-pe klo 16.30-21.00 vakiovuorojen pituus on 1,5 h
 • aamupäivisin 8.00-16.30 ja viikonloppuisin vakiovuorot ovat 2 h. 

Kaikki vakiovuorohakemukset tulee laittaa 31.5.2022 mennessä sähköpostilla osoitteeseen wanaricowboys@gmail.com. Huomaathan, että jäsenmaksun tulee olla maksettuna ennen vakiovuoron hakemista. Vuorot tullaan jakamaan ilmoittautumisjärjestyksessä kuitenkin niin, että ensin annetaan jokaiselle halukkaalle yksi vuoro, jonka jälkeen jaetaan mahdollisesti toiset vuorot niitä hakeneille. Vakiovuorot julkaistaan kesäkuussa 2023.

Jos kysyttävää herää, olkaa rohkeasti yhteydessä. Pelikentillä tavataan!

Biitsiterkuin Wänäri Cowboyn hallitus,

Päivi, Joonas ja Esa
wanaricowboys@gmail.com

Advertisement