Tirsa ja Keskari -finaalit, King ja Queen of the beach -turnaukset sekä kauden päättäjäiset 26.-27.8.2022

Kuluva biitsikautsi lähenee pikkuhiljaa kohti loppua ja ohessa tietoa kauden päätöksestä.

Miesten ja naisten viikkokisojen finaalit pelataan perjantaina 26.8.2022 Rauhalahden biitsikentillä klo 16:45 alkaen. Molempiin finaaleihin otetaan rankingin perusteella 20 parasta ilmoittautunutta pelaajaa. Finaaliranking varmistuu viimeisten viikkokisojen jälkeen, naisilla tiistaina 23.8. ja miehillä keskiviikkona 24.8.

Kaikkien finaalipeleihin haluavien tulee ilmoittautua alla olevan ilmoittautumislomakkeen kautta torstaihin 25.8.2022 klo 15:00 mennessä. Molempien finaalipelien pelijärjestys löytyy säännöistä: https://biitsi.net/keskarit/about/
Lopullinen finaaliranking ja ilmoittautuneet julkaistaan torstai-iltana. Voit siis päästä mukaan finaaleihin vaikka sijoituksesi olisi suurempi kuin 20 mikäli ylempänä olevia ei tule paikalle.

Viikkokisojen osallistujien on oltava paikalle perjantaina viimeistään klo 16:45, jolloin vahvistetaan paikallaolijat ja tehdään lohkojaot. Pelit alkavat viimeistään klo 17:00.

Lauantaina 24.8.2022 pelataan King ja Queen of the beach -turnaukset Rauhalahdessa klo 13:00 alkaen. Turnaukseen kutsutaan mukaan seuran kahdeksan menestyneintä mies- ja naispelaajaa. Tarkemmat tiedot turnausten osalta löytyy turnausten säännöistä:
https://biitsi.net/king-of-the-beach/
https://biitsi.net/queen-of-the-beach/
Kaikki seuran jäsenet ovat tervetulleita seuraamaan turnauksia.

King ja Queen -turnausten jälkeen siirrytään viettämään kauden päätösjuhlia, palkitsemaan kauden aikana ansioituneita jäseniä myöhemmin ilmoitettavaan juhlapaikkaan. Päättäreissä tarjolla saunaa, ruokaa, juomaa ja ennen kaikkea hyvää seuraa. Päättäreihin osallistujien osalta ilmoittautumiset alla olevan lomakkeen kautta viimeistään torstaina klo 15:00. Ilmoitathan mahdolliset erityisruokavaliosi.

Ilmoittaudu Tirsa ja Keskari -finaaleihin sekä kauden päätösjuhliin alla olevan linkin kautta:
https://forms.gle/GZJo9szsNhjc7Afq8

Tervetuloa kaudén viimeisiin koitoksiin toivottaa seuran hallitus!

Advertisement