Wänäri Cowboys jäsentiedote 1/2015

Moi kaikille, Wänäri Cowboysin jäsenille ja mahdollisille uusille jäsenille! 🙂

Aurinko paistaa ja biitsikenttien kutsuhuuto raikaa! Tässä jäsentiedotteessa on tietoa tulevasta kaudesta ja jäsenille tarjolla olevista eduista.

WÄNÄRI COWBOYS KESÄ 2015

Rauhalahden Beach volley -alue käsittää kuusi kiinteää rantalentopallokenttää ja jäsenillä on käytössään yksi uusi oma kenttä seuran omalla verkolla, minkä jokainen pystyttää itse. Muut kentät ovat sekä Wänäri Cowboys:n, että Matkailukeskus Rauhalahden asiakkaiden yhteisessä käytössä siinä järjestyksessä kuin niitä on vapaana. Näillä kentillä pidetään verkot koko kesän paikallaan, eikä kenttiä ei voi varata etukäteen.

Seuran jäsenillä on biitsikenttien yhteydessä oma ”koppi”, missä säilytettään yhteisiä tarvikkeita. Yhteisessä käytössä ovat biitsipallot, seuran kentän verkko, kenttien kunnostusvälineet ja toki koppi toimii myös tarvittaessa sateen suojana.

Seuran koppiin on pääsy ainoastaan seuran jäsenillä. Seuran jäsenistä tullaan toimittamaan lista Rauhalahden leirintäalueen vastaanottoon, josta kopin avaimen voi noutaa. Kopin avain tulee aina palauttaa vastaanottoon!
Seuran omalle kentälle on mahdollisuus varata vakiovuoro 1,5 h

  • ma-pe klo 16.30-21.00 vakiovuorojen pituus on 1,5 h
  • aamupäivisin 8.00-16.30 ja viikonloppuisin vakiovuorot ovat 2 h.

Lisätietoa jäsenmaksun maksamisesta jäsenmaksutosiosta.

Advertisement

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s